Utställningresultat 2017-02-18 Bredbyn

Domare Eva Vidstrand

Ras Nr Hund Reg nr Klass kv kk bh bt HP,CK,CERT,BIR & BIS
NS 1 Klingermyrans Kiras SE251132/215 Ukl E 2      
NS 2 Tjädervinets Tapio SE50323/2015 Ukl E 1 1   CK, BIR
NS 3 Lyckmyrans Nasti SE57270/2016 VALP         HP
NS 4 Tjäderskallets Cora SE26760/2016 Junkl V 1      
NS 5 Gina SE46911/2015 UKL G        
NS 6 Klingermyrans Karja SE51130/2015 Ukl S        
NS 7 Saxälvens Xindra SE31779/2015 Ukl V 1      
NS 8 Röjåsens Vilja S 51128/2008 Jkl G        
NS 9 Luspnäsets Shakira SE55334/2014 Ökl G        
NS 10 Sjuskinnåns Alma SE17686/2015 ÖKL G        
NS 11 Sjuskinnåns Athena SE17687/2015 ÖKL S        
NS 12 Mestosforsens Zelda S 31507/2008 VETKL E 1   1 CK, BIM
                   
FS 13 Lakansjöbäckens Petter SE30535/2016 Junkl V 1      
FS 14 Sörlidbäckens Lage SE10379/2016 Junkl G        
FS 15 Kyros-Onni SE38800/2014 Jkl E 1 1   CK, Cert, BIM
FS 16 Röjbackens Teko SE32401/2015 Jkl E 2      
FS 17 Oskar NO32561/13 Ökl G        
FS 18 Grönbäckarns Tesla SE28621/2016 Junkl G        
FS 19 Tjäderfjäderns Idun SE20796/2016 Junkl E 1   1 CK BIR
FS 20 Vindelådalens Thaara SE30181/2016 Junkl V 2      
FS 21 Lappskansens Kirpi SE27393/2015 Ukl G        
FS 22 Ryggärdans Ronja SE30165/2014 Ökl D        
FS 23 Tiika SE27910/2012 Ökl S        
FS 24 Vackeråsens Tuuli SE55181/2014 ÖKL G        
FS 25 Grönbäckarns Leija SE30973/2012 Chkl E 1   2 CK

2016-02-20

    SSF Ångermanland utställnings resultat  Bredbyn 2016-02-20 Domare: Aina Lundmark
Ras Katalog nr   Hund Reg nr   klass kv kk bh bt HP/CK/CERT/BIR/BIS
NS 1   Luspnäsets Harry SE 55332/2014   UKL E 1 1   CK BIM
NS 2   Gina SE 46911/2015   Valp   1     HP
NS 3   Sjuskinnåns Alma SE 17686/2015   Junkl V 2      
NS 4   Sjuskinnåns Assa SE 17683/2015   Junkl V 1      
NS 5   Sjuskinnsåns Astrid SE 17685/2015   Junkl V 3      
NS 6   Sjuskinnsåns Athena SE 17687/2015   Junkl V 4      
NS 7   Luspnästes Shakira SE 55334/2014   UKL E 1   1 CK BIR
NS 8   Tjäderskallets Björna SE 52095/2014   Ukl D        
NS 9   Röjåsens Vilja SE 51128/2008   Ökl E 1   2 CK
NS 10   Röjåsens Vilja SE 51128/2008   Avels kl         HP
F 11   Kyros-Onni SE 38800/2014   Ukl E 1 1   CK BIM
F 12   Röjmyrens Ante SE31415/2011   JKL E 1 2   CK Cert
F 13   Ryggärdans Sambo SE28204/2012   JKL E 3 4   CK 
F 14   Sörlidbäckens Jalapeno SE 25610/2012   JKL E 2 3   CK R-Cert
F 15   Häggingsåsens Minna SE 24452/2015   Junkl  E 2      
F 16   Kajs Vitabjörnens Kajsa SE16885/2015   Junkl D        
F 17   Kronoskogens Yria SE24458/2015   Junkl E 3      
F 18   Vackeråsens Tuuli SE 55181/2014   Junkl E 1   4 CK
F 19   Grönbäckarns Hedda SE 42081/2014   Ukl E 1      
F 20   Kalliokosken Tuuli SE 26655/2013   JKL E 1   2 CK Cert
F 21   Uppflogets Wanda SE 21315/2013   Jkl V 3      
F 22   Vackseråsens Tuuli SE 60786/2012   Jkl E 2   3 CK R-Cert
F 23   Grönbäckarn Leija SE 30973/2012   Ch kl E 1   1 CK BIR
F 24   Mickelsåsens Yxxie S 20698/2004   Vet kl E 1     CK
                       

2015-02-14 Bredbyn

Utställnings resultat  2015-02-14

  SSF- Ångermanland                
  2/14/15                
                       
  BREDBYN                
  Domare: Ulf Ottosson                
  Ras Nr Hund Reg nr Ägare Klass kv kk bh bt HP,CK,CERT,BIR & BIS
  NS 1 Brännans Pauno SE27010/2014 Jan Näslund, Kramfors JUNKL G        
  NS 2 Tunnersjöbäckens Midas SE 33322/2014 Conny Boström, Bredbyn JUNKL G        
                       
  NS 3 Lybergets Ville SE 16499/2011 Jonas Starck, Umeå JKL V 1      
                       
  NS 4 Bratthögens Rakk SE 28527/2011 Johan Andersson, Moliden ÖKL G        
                       
  NS 5 Saxälvens Under SE 28875/2013 Sandra Jonasson, Dorotea UKL E 1   1 BIR, CK
                       
  NS 6 Brattstans Sinja S 66422/ 2009 Sören Adill, Häggenås JKL G        
  NS 7 Ulrikdalskogens Tess SE 25127/2012 Liz Bertholdsson, Kåge JKL V 1      
                       
  FS 8 Kaunis SE 38802/2014 Johan Hagström, Bredbyn VALP         HP
                       
  FS 9 Jahti Harjun Tero SE 10860/2014 Pontus Bergström Junkl V 1      
                       
  FS 10 Kolåsens Ekko SE 52662/2011 Göran Jönsspn, Sollefteå JKL V 1      
  FS 11 Kolåsens Ero SE 52661/2011 Johan Ölund, Husum JKL G        
  FS 12 Pärlskogens Sigge   S 37483/2009 Tobias Mårtensson, Bredbyn JKL G        
  FS 13 Röjmyrens Ante SE 31415/2011 Anders & Mayken Hellman, Kramfors JKL G        
  FS 14 Viterlidens Skröder SE 29035/2012 Mikael Olsson, Örnsköldsvik JKL S        
                       
  FS 15 Sörlidbäckens Dunder   S 19231/2007 Gustav Nilsson, Vännäs ÖKL G        
                       
  FS 16 Utterdalens Pajjo   S 26326/2006 Mats Olof Mattsson, Backe VETKL E 1 1   CK, BIM
                       
  FS 17 Röjbackens Aina SE 43568/2014 Anders Grip, Strömsund VALP         HP
                       
  FS 18 Åbackens Tuffa Tjejen SE 24513/2013 Robin Boija, Bollstabruk UKL V 1      
  FS 19 Knakadalens Leija SE 28730/2013 Roland Eriksson, Domsjö UKL G        
                       
  FS 20 Grönbäckarns Leija SE 30973/2012 Peder Ragnarsson, Näsåker JKL E 2      
  FS 21 Häggingåsens Nirpi SE 26889/2012 Niklas Stöök, Hammarstrand JKL V 3      
  FS 22 Kolåsens Exa SE 52669/2011 Boris Sandström, Bredbyn JKL G        
  FS 23 Lakansjöbäckens Liisa SE 60785/2011 Karl-Göran Johansson, Vilhelmina JKL E 1   1 CK, CERT, BIR
  FS 24 Vackeråsens Ella   S 32490/2008 Andreas Persson, Njurunda JKL G        
                       
  FS 25 Vackeråsens Trilla SE 60785/2012 Andreas Persson, Njurunda ÖKL E 1   2 CK